ЕЛЕКТРОЛІЗ НА СЛУЖБІ ШАРЛАТАНІВ

У багатьох виданнях є така рубрика «Слідами публікації». Захотілося і самій спробувати сили в цій рубриці, не втрималася. Попався мені в руки липневий номер журналу «Фокус». Номер був тематичний і по сезону - на водну тему. Цілком сумлінно зібравши думки фахівців з водопідготовки, цілком доброчесна видання вирішило провести і власний експеримент. цитую:

"До і після. Щоб виявити склад водопровідної води, Фокус провів експеримент - електроліз. У склянку з водою з-під крана помістили два електроди - катод і анод. Після того як через воду пройшов електричний струм, в склянці з'явився осад. Чорними пластівцями випадають важкі метали, синій колір дають нітрати, нітрити та пестициди. А рудий колір показує наявність в воді металевої іржі ».

"Металева іржа" - шикарно. Ну не пластикова ж. І не сильно образилася б за водопровідну воду. Якби дивний експеримент не був пов'язаний з іншими подіями. Адже візуальна експертиза - ця сила. Так, напевно, на будь-який санепідемстанції роблять. І дійсно - це часткова правда: в комплекс показників оцінки якості води входить «органолептика» - смак, запах, колір, прозорість. Запах оцінюється від його повної відсутності до неприємного запаху, говорить про непридатність води до вживання. Смак у води може бути солоним, гірким і солодким, решта - це присмаки. А ось оцінити хімічний склад за кольором осаду при електролізі? Завдання під силу тільки сомельє, вони творчо визначають склад і походження вина за смаком. Якщо продовжити серію подібних експертних оцінок - цікаво, які результати показав би хімічний аналіз паперу, на якому друкуються журнали? Ми б так якість статей оцінювали.

Будь-яка вода, за винятком хімічно чистої (дистиляту, зворотноосмотичної), залишить осад при електролізі. Це правда. Це нормально. Така вода фізіологічно повноцінна. А ось кількісна та якісна оцінка цього осаду може проводитися тільки компетентними інстанціями - лабораторіями, СЕС, НДІ, що мають устаткування і повноваження для подібних досліджень. Результати цієї оцінки достовірно і авторитетно покажуть нам, чи варто цю воду пити. Ну не на око ж визначати ...

ЩО КОЇТЬСЯ В МІСТІ?

Київськими офісах ходять ловці клієнтів «в каламутній воді». Так вже виходить, коли шкільний курс хімії залишається в далекому минулому, ми всю «хімію» сприймаємо серйозно, з повною довірою ставлячись до будь-яких псевдонаукових назв. Цим користуються і рекламісти, і виробники косметики, і фармацевти - в основному не на шкоду покупцеві. Просто наукообразность набавляє ціну. Але в даному випадку все набагато гірше - нам з вами вішають локшину на вуха, вірніше, ллють воду на електроліз.

І ось Вам заява однієї з великих київських підприємст, постраждалої від шарлатанів. Написано об'єктивно і по суті. Не дивіться на дату, в це літо ситуація повторюється:

«Виробники бутильованої води не вперше стикаються з випадками застосування ефекту гідролізу води для різного виду« фокусів », які відображаються агентами фірм - конкурентів. Представляючись фахівцями в області визначення якості питної води, вони демонструють прилад, який нібито може визначити, якої якості досліджувана вода. З його допомогою, пропускаючи струми через воду, агенти демонструють ефект гідролізу аніонів та катіонів солей, що містяться у воді. В результаті цього процесу в воді спостерігається випадання осаду, зеленувато-коричневі розшарування і утворення газів. Привабливою таку картину не назвеш (Лара До: вид аналогічно фото вгорі). Демонстратори коментують візуальні зміни як непридатність води до споживання. Висновки робляться всілякі, в залежності від фантазії і освіченості демонстратора. Деякі «горе - випробувачі» оголошують про наявність у воді важких металів, інші - радіації, треті про забруднення води залізом або ще чим-небудь ...

Насправді, цей «чудо - прилад» показує наявність або відсутність у воді розчинних солей. Демонструючи роботу приладу на дистильованої воді, яка не містить нічого, крім молекул Н2О, відзначається відсутність візуальних змін, що, за словами «експериментаторів», говорить про «високий» якість води. Це твердження абсолютно не відповідає дійсності. 

Дистильована вода не придатна для вживання ні людьми, ні тваринами, ні рослинами. У природі у вигляді чистої рідини з формулою Н2О вода ніколи не зустрічається. Застосовують її в фармацевтиці для приготування розчинів ліків або в акумуляторах для розведення електроліту. Іншими словами, людина, яка має поняття про фізіологічну повноцінність сольового складу води, ніколи не пив би воду, яку він демонстрував як «хорошу». Ще раз підкреслюємо, що прилад не має ніякого відношення до визначення якості питної води, так як не встановлює ні якісно, ​​ні кількісно ні один з компонентів, що входять до її складу. Він не сертифікований і не застосовується ні в лабораторіях, ні на виробництві. Існують затверджені і закріплені в законодавчому порядку методи контролю вмісту у воді токсичних елементів, радіонуклідів, нітратів та інших речовин. Всі ці аналізи виконують фахівці в акредитованих лабораторіях за затвердженими методиками ... »

ЗАЯВА КОМПАНІЇ З ЦІЛКОМ ГІДНОЮ РЕПУТАЦІЄЮ:

«Доводиться говорити про сумний факт, пов'язаному з репутацією доставки води в очах українського споживача. Останнім часом почастішали прояви недобросовісної конкуренції з боку однієї з київських компаній. Представники цієї компаній відвідують офіси клієнтів інших компаній з пропозицією провести «експрес-аналіз» води. Так званий «експрес-аналіз» є демонстрацію процесу електролізу води. Так званий «експрес-аналіз» є демонстрацію процесу електролізу води. Під час цього хімічного процесу солі, що містяться у воді, випадають в осад, за кольором якого «аналізатори» роблять висновки про склад і «забрудненості» води. Для порівняння подібна процедура проводиться з дистильованою водою або водою, очищеною зворотним осмосом (яку пропонує дана компанія). Електроліз води, практично не містить солей, не приводить до випадання осаду, що згідно з трактуванням шарлатанів свідчить про її якість. Фізіологічно повноцінна вода повинна містити мінеральні речовини, необхідні організму людини, в іншому випадку вживання демінералізованої води в поєднанні з мінерально-незбалансованим харчуванням призводить до порушення обмінних процесів через вимивання солейіз клітин організму.

 Компанія «Райське Джерело» забезпечує своїх клієнтів фізіологічно повноцінною водою, сертифікованої українськими контролюючими органами та Європейською Асоціацією виробників бутильованої води (EBWA). Вода проходить регулярні перевірки у відповідність з внутрішньою системою якості компанії і українським законодавством. Наші клієнти п'ють натуральну воду гарантованої якості і довіряють нам. »
 І від себе особисто додам: друзі, втрата здоров'я набагато сумніше, ніж втрата грошей або інших матеріальних благ. Не довіряйте шарлатанам, думайте, що пьте. Здоров'я вам!