ЧИ ПИТИ ВОДУ ПІД ЧАС ЇЖІ?

Якщо ви стежите за своїм здоров'ям, намагаєтеся правильно харчуватися і контролюєте баланс води в організмі, то ви напевно стикалися з питанням - можна або не можна пити воду під час їжі? У ресурсах інтернету часто зустрічається інформація про те, що питво під час прийому їжі дуже погано впливає на травлення. Експерти пропонують почекати як мінімум 1 годину і тільки потім пити воду.

Це твердження ґрунтується на тому, що вода або будь-які інші напої, потрапляючи в шлунок разом з їжею, розбавляють шлунковий сік і уповільнюють травлення. Тому дієтологи настійно не радять пити під час їжі чай, кавe і т.п. Тільки через 30 хвилин після трапези можна дозволити собі випити склянку води. Причому поради різних дієтологів відрізняються, і термін очікування коливається від 30 хвилин до 2 годин.

Звернемося до будови нашого шлунка. Частина води всмоктується відразу ж стінками шлунка. Для води, що залишилася є спеціальний канал, по якому вона стікає, не змішуючись з їжею, яка перетравлюється. Звичайно, чай, кава, компоти та інші напої, які містять в собі не тільки воду, затримуються в шлунку, але навіть їх треба випити величезну кількість, щоб вони почали впливати на швидкість перетравлення їжі.

Для самого шлунка і всієї травної системи вода вкрай потрібна. Якщо у вас не вистачає вологи, то шлунок забирає її з слини, а потім підключає і кровоносні судини. Потрапляючи в шлунок під час їжі, вода робить їжу більш м'якою і податливою.

Те, що вода розбавляє шлунковий сік - не більш, ніж міф. PH шлунка зростає максимум в 3 рази, незалежно від кількості випитої води. І соляна кислота, яка розщеплює їжу, завжди виробляється в достатній кількості.

Є думка, що тепла вода, навпаки, покращує травлення, так як допомагає розщеплювати жирну їжу!

За результатами наукових досліджень встановлено, що воді в обсязі 300 мл. треба від 5 до 15 хвилин, щоб покинути шлунок. Вода в процесі проходження не змиває шлунковий сік, ферменти або слиз.

Вода виконує в травленні три основні функції:

1. Сприяє переміщенню їжі із стравоходу в шлунок.

2. Розмиває великі шматки їжі.

3. Переносить ферменти і кислоти на перетравлювану їжу.

Таким чином, ми приходимо до висновку, що пити під час їжі - це не тільки не шкідливо, але навіть і корисно! Воду можете сміливо пити і до, і після, і під час їжі! Вона встигає допомогти травленню і вчасно покинути шлунок!

Найкращий дієтолог і експерт - це ви самі! Слухайте своє тіло і пийте тоді, коли відчуваєте спрагу! І пам'ятайте, що найкращий напій, який наситить ваш організм живильної вологою, це чиста природна вода! А замовлення води можна зробити в компанії «Райське джерело» - ми більше 20 років успішно доставляємо чисту питну воду по Києву та області!

Гарного вам здоров'я!