Замовлення води    Про нас    Статті   Вода для найменших - вода на виріст

Вода для найменших - вода на виріст

2016-08-09
Вода для найменших - вода на виріст

Кожен батько ретельно і серйозно підходить до питання дитячого харчування. Благо, асортимент в магазинах є і немаленький - доводиться замислюватися над вибором самого смачного і корисного. Але багато хто з нас, вибираючи дитяче харчування, забувають про інше, не менш важливому становить - про воду. Що п'ють наші діти? Чим вони молодші, тим більшої уваги потребує відповідь на це питання. Вода - це найважливіша складова організму, який на 60-80% складається з неї. Відносний вміст води зменшується з віком. У новонародженого вона становить 80%: маси тіла, віком до 1 року - 66%, до 5 років - 62%.

Діти на грудному годуванні в перші 6 місяців життя не мають потреби в допаивании, тому що необхідне їм кількість вологи отримують разом з материнським молоком. Рекомендації щодо споживання води в наступні 6 місяців житті не настільки чіткі, як для першого половини року. При змішаному і штучному годуванні, а також при переході на тверду їжу слід давати дітям додаткову рідину. Добова кількість рідини дорівнює об'єму одного годування. Крім цього, додаткова рідина потрібна в теплу пору року, коли через втрати рідини з диханням і потім збільшується ризик зневоднення.
У зневоднення такі ознаки: малюк стає неспокійним і частіше плаче, п'є дуже жадібно; виділяється дуже мало сечі або темного кольору. Тривожна ознака нестачі води - це сухість слизових оболонок рота і мови. Якщо слини у дитини досить, але він просить пити, не потрібно відмовляти, можна просто зменшити дозу. Чим тепліше в приміщенні і чим тепліше одягнена дитина - тим більше рідини він втрачає, тим актуальніше для нього питво.

СКІЛЬКИ МАЛЮКОВІ  ДАВАТИ ВОДИ

При температурі в кімнаті нижче 20 градусів, змусити дитину пити дуже складно. І саме тому бажання або небажання пити виступає зручним критерієм, який дає відповідь на питання: чи є перегрів чи ні. При 24 градусах добова потреба у воді дорівнює, орієнтовно, 30 мл на 1 кг ваги дитини.
Немає сенсу змушувати пити здорового малюка. Тобто, якщо лікар сказав вам, що дитина обов'язково повинна випивати 100 мл води в день, а він відмовляється, це не трагедія: ваша справа - пропонувати, а пити чи не пити - дитина вирішить сам.
Повірте, здоровий малюк, якому не вистачає рідини, що не буде спокійно спати від годування до годування. При нестачі рідини кишкові соки стають густими і не справляються зі своїми обов'язками по переробці їжі. І у дитини болить животик. Тому здавна існує чудовий спосіб лікувати болю в животі - кропова вода. Дитини не поїли, і він плакав. Потім давали укропную воду, і все проходило. Тільки кріп тут ні до чого. З таким же успіхом можна пити і селерову, і салатну воду. Головне в іншому: якщо спекотно - крім материнського молока, потрібно давати дитині воду. Дитяче питво не менш важливо, ніж дитяче харчування. ЗАМОВИТИ ДИТЯЧУ ВОДУ.

ВОДА ДЛЯ ДИТИНИ - М'ЯКА І НАДІЙНА

В цілому, дитячі води відрізняються від «дорослих» особливою увагою до 3-м факторам - рівню мінералізації, мікробіологічної безпеки і умов зберігання та використання продукту.

Більшість бутильованих вод - безпечні з точки зору бактеріології, але не всі з них мають відповідний рівень мінералізації. Так склалося, що в Україні звикли використовувати лікувально-профілактичні мінеральні води в якості питних. Тут зіграли свою роль і радянська ще традиція, і несумлінне ставлення виробників до реклами. Це невірно по суті і є неприпустимим для дитячого харчування. Вода для дітей - це вода столова, з мінералізацією в межах 200-500 мг / л (класу натуральної питної води «Райське Джерело»). Таку воду рекомендують для дітей старше півроку, а для дітей молодше і для дитячих сумішей рекомендують спеціальну воду для дитячого харчування. Зазвичай, вона м'якша, ніж вода для пиття, з мінералізацією до 200 мг / л (для порівняння у води «Райське Джерело Домашнє» мінералізація - до 150 мг / л). І, що дуже важливо, при додаванні такої води в продукти дитячого харчування склад їх не змінюється.
Крім терміну придатності для споживання (для вод «Райське Джерело» - 6 місяців), важливо враховувати термін зберігання відкритого продукту. До води для дитячого пиття існують особливі вимоги. У відкритій пляшці вода може зберігатися тільки в прохолодному місці і не більше 2-3 діб. Якщо ж відкрита пляшка простояла цілий день в кімнаті, то воду після цього краще прокип'ятити або використовувати в сумішах з нагріванням. При тривалому зберіганні у відкритому вигляді вода втрачає тільки одне, але дуже важливе для здоров'я дитини властивість - бактеріологічну безпеку, тобто в цю воду можуть потрапити мікроорганізми ззовні.

УЧИМ ПИТИ ... ВОДУ

Процес зростання і ділення клітин вимагає великої кількості води. І оскільки діти ростуть, вони часто відчувають зневоднення - це нормально, нічого надзвичайного в цього немає. Небезпека в іншому. Якщо фізіологічні потреби у воді організму задовольнятимуться газованими і солодкими напоями, то здоровий ріст і розвиток організму буде проходити недостатньо активно.
Щоб у дітей правильно сформувалися смакові звички, дієтологи рекомендують змалку давати їм саме столову воду, а не привчати до «солодкій газованій воді». Поступово вводите ЇЇ в раціон дитячого харчування. Якщо у вас є кулер, ви можете змішувати воду для старших дітей так, щоб її температура була трохи нижче кімнатної. Така вода стає смачнішою - діти із задоволенням її п'ють і виростають здоровими. Головне - забезпечити їх правильної водою.

доставка води в дитячі садки, школи і класи

Бажаємо здоров'я і вам! Пийте уволю!

logo