Замовлення води    Про нас    Статті   Витік інформації

Витік інформації

2011-03-31
Витік інформації

На сніданок - новини, на вечерю - кіноновинка! А ще гігабайти і терабайти інформації протягом дня. За розгортається вікном - вік Інтернету. Але ось в 2006-му році на екрани виходить документальний фільм «Велика таємниця води». Після цієї кіноновинки, що взяла премію «Лавр» і три премії «Теффі», багатомільйонна аудиторія раптом починає вимірювати інформацію ... в літрах! Вода здатна сприймати, зберігати і передавати інформацію. Під цією сенсаційною новиною підписуються десятки провідних вчених світу. Єдине «але»: $ 1 млн. Від фонду ілюзіоніста-скептика Джеймса Ренді ніхто з них поки не отримав. Для цього потрібно провести повторюваний експеримент, який би наочно демонстрував ефект пам'яті Н2О.

Японець Масару Емото починав фотографувати кристалики льоду для особистої колекції. У 1999-му році книга Емото «Послання води» стала бестселером. «На відміну від води з-під крана природна вода має здатність утворювати безліч чудових кристалів, які стають ще красивіше, якщо піддати воду впливу приємної музики. Дивно різні кристали виходять, якщо вимовити над водою такі несхожі за змістом фрази, як «спасибі» і «ти дурень», - пише Масару в своїй наступній книзі «Послання води: Таємні коди кристалів льоду». 
Структура льоду, відома сьогодні кожному школяреві, була відкрита вченими тільки в 20-і роки минулого століття. Це своєрідна сітка, де кожна молекула Н2О надійно «кріпиться» до чотирьох таким же сусідкам. Питається, чому ні осередки пам'яті? Про існування схожої сітки в рідкому стані вперше заговорили в 1933 році вчені Дж. Бернал і П. Фаулер. Тоді американський хімік, володар Нобелівської премії Ірвінг Ленгмюр виголосив свою знамениту афоризм: «Океан - одна велика молекула».
 

«ОКЕАН - ОДНА ВЕЛИКА МОЛЕКУЛА»

Сьогодні, мабуть, єдиний факт в теорії пам'яті води, який не заперечує жоден скептик, це те, що Н2О притаманні водневі зв'язку. А значить, сітка потенційно можлива. Правда, зв'язку в рідині «тримаються» недовго: 10 в мінус 16 ступені секунди. Але справедливо це, тільки коли мова йде строго про одну молекулі, оточеній чотирма сусідами. Якщо ж взяти ціле «поселення», молекулярні зв'язки виявляються куди долговременнее! Працюючий на перетині дисциплін, кандидат хімічних і філософських наук, фізик Станіслав Зенін в 2003 році захищає дисертацію на біологічну тему - «пам'ять води». В ході роботи вчений розрахував, що осередок з п'яти молекул води, що з'єднується з іншою такою ж осередком, «живе» на два порядки довше, ніж сама по собі. Структура з 912 молекул є відносно стабільною: вона може існувати годинами. Цей «основний структурний елемент води» за формою нагадує все той же маленький кристал льоду.

«ВОДА ПАМ'ЯТАЄ СТВОРЕНО СВІТУ»

1956 рік. У закритій лабораторії, розташованій в Південно-Східній Азії, ведеться розробка бактеріологічної зброї. На робочому засіданні обговорюється, якими властивостями має володіти нову зброю масового ураження. Через кілька годин дебатів всіх учасників відвозять до лікарні з симптомами сильного отруєння. Нічого, крім води з графинів, потерпілі не вживали. Хімічний аналіз показав - на столі була звичайна вода. Ця одна з фантастичних історій, розказаних у фільмі «Велика таємниця води». Народні цілителі і екстрасенси - джерело подібних історій. Але за спостереженнями Станіслава Зеніна далеко не кожній людині, навіть з екстрасенсорними здібностями, під силу повідомити воді потрібну інформацію - тобто перегрупувати її молекули- «букви». З 250 цілителів, які пройшли через лабораторію вченого, тільки семеро змогли істотно змінити структуру води. Але чи тільки словами «заговорюють» воду? Досліди показують, що вода володіє слуховий, зорової і навіть дотиковий пам'яттю. «Здавалося неймовірним, щоб вода могла« прочитати »написане, зрозуміти його значення і відповідно до цього змінити свою структуру. Однак після експериментів з музикою я був готовий до самого неймовірного, - розповідає Масару Емото. - Результати експериментів не розчарували нас. Вода, якою показували слово «дякую», утворила красиві шестикутні кристали, в той час як вода, яка піддавалася впливу слів «ти дурень», створила кристали, подібні до кристалів води, «слухала» важкий рок, - потворні уламки ».

А що якщо вода сама тече по урбаністичним «уламках»? Дотикальна пам'ять водопровідної води - це пам'ять про кілометрах водопровідних труб. Прихильники теорії пам'яті води запевняють, очистити Н2О від домішок набагато легше, ніж змінити її інформаційну структуру. Вона буде пам'ятати про всі забрудненнях, які в ній містилися. І, на жаль, ділитися цією інформацією з нами. «З фізичної точки зору людина - це вода. Усвідомивши це, я почав дивитися на світ зовсім по-іншому », - зізнається Масару Емото. Але ж світ в свою чергу, як і людина, складається з води. Світовий океан займає більше 75% поверхні Землі.
Що пам'ятає світовий океан? Лірично налаштовані фізики припускають, що в природно структурованій воді спочатку були закладені всі прообрази світу: людини, рослин, тварин. Вона втілила все живе. І вона ж збереже пам'ять про життя кожного з нас.

* ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ WIKIPEDIA.ORG Пам'ять води - поняття (основа гомеопатії), згідно з яким вода на молекулярному рівні володіє «пам'яттю» про речовину, що колись у ній розчиненому. При цьому вода зберігає властивості початкового розчину після того, як в ній не залишається жодної молекули інгредієнта.

logo