Замовлення води    Про нас    Статті   Електролізуємо воду ... а навіщо?!

Електролізуємо воду ... а навіщо?!

2009-01-16
Електролізуємо воду ... а навіщо?!

Фізико-електрохімічним терміном «електроліз води» кожен з нас познайомився ще в 8 класі середньої школи. Принцип електролізу простий: під дією постійного електричного струму вода розкладається на кисень і водень: 2Н2О = 2Н2 ↑ + О2 ↑.

Зараз в науці і техніці електроліз води знайшов позитивний застосування. Наприклад, в зв'язку з глобальною енергетичною кризою в пресі часто згадують електроліз води як альтернативу нафтопродуктів і основу водневої енергетики. Французи створили пральну машину, в основу роботи якої покладено принцип очищення білизни іонами H + і OH-, що генеруються в її надрах при електролізі води, причому іони H + стерилізують одяг, а OH- займаються видаленням бруду. Електроліз вже використовується в деяких країнах для знезараження питних і стічних вод.

Але, на жаль, електроліз води має відношення і до деяких популістським «водним» теоріям. І в зв'язку з періодично підігрівається до цих теорій інтересом давайте звернемося до двох найбільш популярним.

Уже кілька десятків років, не стільки в науці, скільки в середовищі споживачів, зі змінною інтенсивністю обговорюється питання активованої води, вона ж «жива», лужна (pH - 8,0-10,5), або католіт, і «мертва», кислотна (pH - 2,5-5,5), або анолит, що отримується за допомогою електролізу. Розроблено і продаються численні прилади для отримання такої води в домашніх і промислових масштабах. Прихильниками теорії «живий» і «мертвої» води стверджується, що католіт стимулює біологічні процеси, має підвищену розчинну і екстрагуючу здатність, більш абсорбційної-хімічно активний. А анолітов притаманні виражені пригнічують властивості, тому він уповільнює біопроцеси і тому, нібито, є потужним антисептиком і консервантом, що дозволяє рекомендувати його для боротьби з мікроорганізмами. Стверджується, що, регулюючи процес електролізу (час, сила струму, вихідний склад води, початкове значення концентрації водневих іонів - рН) можна отримати воду бажаних властивостей, навіть близьку за властивостями до крові і лімфі - основним рідин людського організму, а тому така вода - нібито, панацея від усіх хвороб.


Сьогодні також досить популярна інша теорія - антиоксидантний - про необхідність захисту здорової тканини від руйнівного окислення активним киснем, постійно виробленим людським організмом. Речовини, що запобігають окислення, називають антиоксидантами. Одним з таких речовин, на думку прихильників цієї теорії, є іонізована вода - водопровідна вода, перетворена помірним електролізом, в результаті якого в ній утворюється величезна кількість електронів, які можуть бути доставлені активному кисню в організмі, щоб припинити небажане окислення нормальних клітин. І ведеться нестримна реклама, і пропонуються прилади для виробництва такої води ...
Але про користь різних теорій і винаходів для здоров'я людини, мають право міркувати, стверджувати в поважних наукових і офіційних виданнях, в серйозних рубриках тільки медики на основі тривалих медичних спостережень, досліджень, клінічних випробувань на добровольцях і ін. Ось, наприклад, статистично достовірна новина : вчені Копенгагенського університету в 2006 році, використовуючи методику, яку розробила провідна міжнародна група Cochrane Collaboration, що спеціалізується на аналізі ефективності застосовуваних в медицині засобів, рішлі до висновку, що антиоксиданти в таблетках, відомі і вживаються вже не одне десятиліття, заподіяли приймаючим їх людям більше шкоди, ніж користі. Що тоді говорити про «новоявленому» антиоксиданти - обробленої електролізом воді ?!
 

Крім того, немає однозначної фізіологічної оцінки результатів електролізу, при якому зменшується кількість солей (розчинених і нерозчинених) в питній воді, в тому числі і необхідних для людини, оскільки ефект електролізу води схожий на процесу дистиляції: в обох випадках умягчается вода. Але Всесвітня Організація Охорони здоров'я - законодавець для всіх економічно розвинених країн в розробці вимог до питної води, - рекомендує дуже обережно зм'якшувати воду. Відомо, що надмірно м'яка вода «вимиє» з організму без розбору і «шлаки», і потрібні мінерали, в результаті чого почнуться збої в роботі серцево-судинної системи та інших систем організму через неможливість синтезу повноцінних ферментів, гормонів, секретів і ін.

Доведено також, що не може утилізація організмом деяких компонентів води при зміні їх фізико-електро-хімічного стану через електролізу.
Далі, доведено, що звичайна (протиевой) вода містить поряд зі звичайними молекулами води (Н2О) незначна кількість молекул важкої (дейтерієвої) води (D2O), до складу якої входить важкий ізотоп водню. При електролізі такої води розкладанню піддаються переважно звичайні молекули, а залишок поступово збагачується молекулами дейтерію, небезпечного для людини. Зафіксовані навіть випадки важких отруєнь дейтерієвої водою.

Існує жорстке, але справедливе правило: у виробництві питної води тільки державою можуть бути визнані і рекомендовані до вживання і використання методи, прилади, апарати ...

Тепер про деякі рекламних трюках. Зрозуміло, що процес електролізу води триватиме до розкладання останньої її молекули. Тому, коли, наприклад, не зовсім компетентні або чесні продавці так званих фільтрів - приладів для доочищення води - в ємність з дистильованою водою вставляють електроди, то починається електроліз, і вода змінює колір (якщо доданий індикатор, що реагує на зміну рН) або прозорість. Але це означає, що нам всього лише показують фокус, заснований на зміні концентрації водневих іонів, а зовсім не демонструють величезні «очисні» можливості пропонованого методу або фільтра. І тим більше не переконують нас у необхідності покупки і використання приладу, як правило, досить дорогого.

Існує жорстке, але справедливе правило: у виробництві питної води тільки державою можуть бути визнані і рекомендовані до вживання і використання методи, прилади, апарати та ін., Які пройшли повноцінну, тривалу, різнобічну перевірку. А поки в Україні немає згадок про вищеназваних методах ні в жодному офіційному документі.

Тому бережіть здоров'я, зважуйте всі «за» і «проти», перш ніж купувати рекламований товар або продукт, безпеку вживання якого не гарантує Міністерство охорони здоров'я.

logo